Andrzej Wróbel

Jan-Zych

Urodził się w 1945 roku. Jest instruktorem fotografii kat. „S”. Fotografią zajmuje się od 1969 roku. Jest członkiem honorowym Krakowskiego Klubu Fotograficznego, do którego należy od 1971 roku (wówczas KKF nosił nazwę Klub Fotograficzny Zakładowego Domu Kultury Huty im. Lenina). Uczestnik ponad 40. zbiorowych wystaw fotografii w kraju i za granicą oraz autor trzech wystaw indywidualnych. Współautor klubowego zestawu fotografii nagrodzonego brązowym medalem Polskiej Federacji Stowarzyszeń Fotograficznych na XIV Forum Sztuki Fotograficznej w Uniejowie w 1987 roku. Wyróżniony w konkursie „Krajobraz Górski” w 1993 w Nowym Targu. Posiada Złotą Odznakę „Fotograf Krajoznawca” oraz Medal Honoris Gratia.