Spotkania czwartkowe

Od początku istnienia KKF, czyli od 65. lat w każdy czwartek (z wyjątkiem miesięcy wakacyjnych i świąt) członkowie oraz kandydaci spotykają się w siedzibie klubu mieszczącej się w Krakowie, przy Al. Jana Pawła 232 w Nowohuckim Centrum Kultury. Do dyspozycji klubowiczów jest wygodna, duża sala wyposażona w sprzęt audiowizualny. Spotkania czwartkowe mają charakter otwarty, co oznacza, że mile widziani są również zainteresowani podjęciem starań, aby wejść w grono kandydatów, a później – po odpowiedniej weryfikacji – członków rzeczywistych KKF.

Spotkania czwartkowe rozpoczynają się o godz. 18.00. Co dwa miesiące otwierana jest indywidualna lub zbiorowa wystawa w Fotogalerii NCK, wówczas członkowie, kandydaci i zaproszeni goście uczestniczą w okolicznościowym wernisażu. Każdy ostatni czwartek miesiąca poświęcony jest na wewnętrzny konkurs fotograficzny. W pozostałe czwartki odbywają się spotkania o tematyce fotograficznej: wykłady, szkolenia, pokazy i prezentacje zdjęć, prowadzone zarówno przez członków KKF, kandydatów do klubu, jak i przez zaproszonych, niejednokrotnie znanych i utytułowanych gości. Przeprowadzane są również dyskusje, w czasie których omawia się bieżące sprawy dotyczące organizacji plenerów, wystaw oraz planowanych kolejnych spotkań. Co roku, w ostatni czwartek przed Bożym Narodzeniem obchodzona jest uroczyście Wigilia klubowa. Natomiast w wybrany czwartek na początku stycznia każdego roku ma miejsce otwarcie dorocznej zbiorowej tematycznej wystawy członków KKF, wówczas także przyjmowani są do KKF kandydaci, którzy odbyli roczny staż, a ich teczki z fotografiami zostały pozytywnie ocenione przez komisję artystyczną.