Radziszewska Barbara

Barbara_Radziszewska

Tak mówi o swojej pasji fotograficznej: „Gdy widzę światło, które powoduje, że miejsca pospolite stają się zaczarowane, magiczne wypełnia mnie radość, którą chcę się podzielić. Lubię to wewnętrzne skupienie przed naciśnięciem migawki. Fotografuję wszystko co budzi emocje, zaciekawia i zatrzymuje. Może to być fragment architektury, kolorowe plamy krajobrazu, puste ulice, odbicia w kałużach i szybach.”

Swoje prace pokazywała na wystawach autorskich: „W poszukiwaniu światła” „Kraków mój powszedni”, „Dokąd prowadzi kładka Bernatka”, „Europa, Europa – Transylwania”, Impresje Krakowskie (Budapeszt). Jej prace znalazły się także na kilkudziesięciu wystawach zbiorowych, m.in.: „Fotografie 2013”, „Człowiek” (Włochy) „Jarosław w obiektywie KKF”, „Świat wokół nas”, „Tradycja i współczesność KKF 1955-2015”, „Anielskie Miasteczko”, „Cztery pory roku”, „Kapliczki i krzyże przydrożne”, „Żuławy”, „8 stopni C”, „Strzelecka Gromada”, „Tradycje w Małopolsce” „Płynie Wisła płynie”, „Veneto – Uno, due, tre”, „Kobieta”, „Muzyczne inspiracje” i in.

Od 2013 roku jest członkiem Krakowskiego Klubu Fotograficznego, a także – Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich oraz Towarzystwa Urzędników Gminy Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa. Lubi muzykę, koncerty, teatr, jazdę na nartach oraz podróże po Polsce i Europie. Sercem związana z rodzinnym Zakopanem, od wielu lat mieszkająca w Krakowie. Z wykształcenia –dendrolog, absolwentka UR w Krakowie, zawodowo – urzędnik samorządowy.