Prando Gian Paolo

Gian Paolo Prando urodził się w Wenecji 3 września 1938 roku.
Uczęszczał Szkołę Filmową w Rzymie w latach 1958/59 i do 1966 roku filmował amatorsko
Od 1967 roku pod wpływem Fulvio Sinigaglia i Ruggero Zausa poświęca sie fotgrafii. W 1969 roku pierwsze ważne uczestnictwo w konkursie City of Padua Award.
Pionier fotografii podwodnej, w latach 7Otych i 8Otych zebrał serię krajowych i międzynarodowych nagród oraz trzecią nagrodę na miedzynarodowym konkursie na Kubie i ze swoim „Rosso Sub”, projekcją cross-fade, objechał połowę Europy.
W 1977 roku otrzymał tytuł BFI (Zasłużony dla Włoskiej Fotografii), w 1978 roku został mianowany AFIAP (Fotografem Artystycznym Międzynarodowej Federacji Fotografii z siedzibą w Paryżu)
Aktywny w FIAF (Włoska Federacja Stowarzyszeń Fotograficznych) był przez lata delegatem prowincjalnym na Wenecję, Treviso, Vicenzę, Padwę i Rovigo. Do dziś jest delegatem w prowincji Wenecja.
W Dolo, w 1969 roku założył Kolo Fotograficzne L’Obiettivo.
Bardzo aktywny w życiu stowarzyszenia, w latach 7Otych i 9Otych, zoorganizowal 15 konkursów krajowych „IL NAVIGLIO Award” oraz wystawę „Fotografia Weneckich Klubów” Od 1977 roku do dzis utzymuje przyjacielskie kontakty z klubem z Kielc, następnie z KKF zKrakowa i Phot’Oser we Francji.
Podczas 71 Kongresu FIAF został mianowany Delegatem Regionalnym na Veneto.