Ryszard Tatomir

tatomir-ryszard

Fotografią pasjonował się już w szkole podstawowej. Po kilku latach w przygodzie z fotografią pojawił się pierwszy powiększalnik, który umożliwił mu większą kontrolę nad obrazem. Pierwsze czarno-białe efekty z własnoręcznie wywołanego filmu, ukazujące się na światłoczułym papierze sprawiały mu wiele radości. Jednak czasy aparatów cyfrowych skróciły czas oczekiwania na utrwalony na kliszy obraz, rozwiązały też problem zdobywania odczynników chemicznych i papieru fotograficznego. Łazienkową „ciemnię fotograficzną” szybko zastąpił komputer.

Fotografia jest jego wielką pasją oraz jednym z elementów pracy twórczej i zawodowej. Cały czas poszukuje w niej głębszej wymowy. Stara się łączyć obraz z otaczającym go tłem tak, aby tworzył spójne dzieło i przenosił fotografię w inny wymiar. Jest członkiem Stowarzyszenia Twórców Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej, Art klubu w Wieliczce, Wielickiego Klubu Fotograficznego i Krakowskiego Klubu Fotograficznego, do którego należy od 2009 r. Swoje prace prezentował na licznych wystawach w kraju i za granicą.