Langer Magda

MAGDA LANGER

Fotografia zawładnęła Magdą już w dzieciństwie, ponieważ jej przodkowie prowadzili od 1945r. istniejącą do dziś firmę fotograficzną. Na przestrzeni upływających lat Magda zdobywała doświadczenie w zawodzie fotografa rozwijając się jednocześnie artystycznie, obcując z różnymi formami i rodzajami fotografii, z filmowaniem również miała do czynienia. W swoim dorobku ma ponad 60 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą – nie licząc zbiorowych oraz wiele wyróżnień i nagród, choć współzawodnictwo nie leży w jej naturze. Mimo wyższego wykształcenia biologicznego życie zawodowe związała z fotografią prowadząc rodzinne studio, przekazując swoją wiedzę w szkole średniej i na kursach fotograficznych, publikując też artykuły tematyczne. Jest byłym fotoreporterem SAF i członkiem Cechu Fotografów, obecnie wiceprezesem i członkiem honorowym KKF, członkiem Fotoklubu RP oraz mianowanym Fotografem ZKOZJ. Magda należy do tych szczęśliwców, którzy pracę zawodową mogli połączyć z własnym hobby, a nieodłączny aparat fotograficzny stał się jej atrybutem.