Janowski Mirek

czlonkowie

Urodził się w Krakowie w 1963 r. Już w szkole podstawowej poznał tajniki fotografii oraz obróbki materiałów fotograficznych w ciemni. Pierwszym jego aparatem był szerokoobrazkowy Ami 66, próbował też fotografować aparatem Druh, a nawet eksperymentował z aparatami mieszkowymi. Szybko jednak zasmakował w małym obrazku.
Pasjonują go podróże, w które zawsze zabiera ze sobą aparat fotograficzny. Zdjęcia przywożone z podróży były najpierw fotografią pamiątkową, potem dokumentacyjną. Po jakimś czasie zaczął wymagać od swoich zdjęć więcej, niż tylko zwykłego zapisania zastanego obrazu. Często próbował zamknąć w fotografii dźwięk, zapach, radość i smutek. A ponieważ fotografia cyfrowa daje szeroki zakres możliwości, oddaje się poszukiwaniom mając nadzieję, że nigdy nie dojdzie do wniosku, że wszystko już znalazł.
Fotografuje ludzi, faktury i detale, a przyrodę z nieśmiałością, bo to i łatwe i jednocześnie niezmiernie trudne. Zdjęcia robi głównie dla siebie i grona znajomych. Należy do Krakowskiego Klubu Fotograficznego od 2004 r.

Portfolio