Olender Monika

czlonkowie

Moja przygoda z fotografią zaczęła się stosunkowo niedawno bo w 2017 roku. Wtedy to właśnie postanowiłam kupić aparat fotograficzny, aby bardziej świadomie fotografować podczas moich licznych podróży. Początkowo uwieczniałam chwile, miejsca i ludzi, aby zachowywać najpiękniejsze wspomnienia. Z czasem okazało się, że fotografia stała się moją pasją. Stopniowo poszerzałam krąg moich zainteresowań fotograficznych robiąc zdjęcia w moim rodzinnym Krakowie oraz w najbliższej okolicy w której mieszkam. Przekonałam się, że nie trzeba jechać w odległe miejsca na świecie, aby zrobić ciekawe zdjęcia.
Fotografia to dla mnie oderwanie się od codzienności, bycie tu i teraz, uważność na wszystko co mnie otacza, dostrzeganie wielu rzeczy, sytuacji, symboliki oraz zjawisk przyrody, których wcześniej nie zauważałam.
Najbardziej bliska jest mi fotografia krajobrazowa a zwłaszcza górska – łączę w ten sposób dwie największe pasje – fotografię i góry. Ostatnio zaczęłam interesować się street photo oraz reportażem.
W 2018 r. ukończyłam Otwarte Studium Fotografii Politechniki Krakowskiej a obecnie uczestniczę w kursie fotografii Masterclass u Anity Andrzejewskiej oraz Andrzeja Pilichowskiego.

Portfolio