Karol Zawada

Fotografią interesował się od najmłodszych lat. Dziś z uśmiechem wspomina, że to zasługa ojca, który zaraził go pasją i pozwolił wykorzystać kilka klisz do zrobienia mniej lub bardziej udanych zdjęć.
Z każdym dniem spędzonym z aparatem i z każdą kolejną sesją uczy się fotografii. Ciągle dąży do doskonałości, wciąż poszukuje własnego miejsca w fotografii. Na jego zdjęciach są przede wszystkim ludzie, ale lubi też fotografię motoryzacyjną i krajobrazową, która stanowi dla niego świetną odskocznię od codzienności oraz okazję do innego postrzegania świata. Jego fotografia pełna jest ciekawych form, kształtów i faktur. Fotografując patrzy na świat z wielu perspektyw i to właśnie sprawia, że fotografia nieustannie go fascynuje.
Zawsze lubił iść swoją drogą i wszystkiego doświadczać na własnej skórze.
Był uczestnikiem projektów i wystaw fotograficznych w Polsce i za granicą. Do Krakowskiego Klubu Fotograficznego należy od 2013 roku, działa też w Klubie Fotograficznym „Foto-Pasja”.