Stachnik-Czapla Monika

Od urodzenia mieszka w Krakowie, studiowała Turystykę na Akademii Wychowania Fizycznego oraz Europeistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracuje w Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana w Ośrodku Współpracy Międzynarodowej, ponadto prowadzi młodzieżowy klub „Foto-Pasja”.
Od 2001 r. należy do Krakowskiego Klubu Fotograficznego, a od 2005 r. do Stowarzyszenia Twórców – Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej. Od 2005 r pełni funkcję Prezesa KKF, a w 2007 r. została powołana do Rady Programowej Muzeum Historii Fotografii im. Walerego Rzewuskiego w Krakowie. Od 2013 r. należy do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.
Ma na swoim koncie kilkadziesiąt nagród i wyróżnień w konkursach krajowych i zagranicznych oraz kilkanaście wystaw – indywidualnych i zbiorowych. Od lat współpracuje z różnymi wydawnictwami, publikując fotografie oraz artykuły i wywiady.
Posiada Brązowy Krzyż Zasługi, Medal Komisji Edukacji Narodowej, Medal 600-lecia Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej, Złoty Medal Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej „Za fotograficzną twórczość” oraz Odznakę Honoris Gratia.