Jasicki Jan

Urodził się w 1929 r. w Bydgoszczy, od 1940 r. mieszka w Krakowie. Jego historia fotografowania rozpoczęła się w czasie wojny. Ojciec Jana miał aparat fotograficzny na szklane klisze, który mały Janek mógł ledwo udźwignąć – może dlatego do dziś ma awersję do ciężkich aparatów… Po 1945 r. nie było w sklepach aparatów, powiększalników i innych akcesoriów. Korzystał więc z przedwojennych aparatów, a powiększalnik i lampę oraz obcinarkę zrobił sam.

Głównym tematem zdjęć, oprócz portretów były jeziora, po których żeglował oraz podróże do krajów południowej i zachodniej Europy. Jego pasją było też filmowanie, najpierw na „8”, a potem kamerą wideo. Zawsze fascynowała go przyroda i architektura, jednak fotografowanie Krakowa oraz wnuków jest dla niego największą przyjemnością. Od wielu lat fotografuje różnego rodzaju uroczystości i wydarzenia związane z Dzielnicą I – Stare Miasto. Ma na swoim koncie kilka wystaw indywidualnych i uczestnictwo w wielu zbiorowych. Członkiem Krakowskiego Klubu Fotograficznego jest od 2015 r.