Głowacki Bogdan

Jan-Zych

Jest absolwentem Politechniki Krakowskiej. Do Krakowskiego Klubu Fotograficznego należy od 2012 r.
Fotografuje od 1990 r., jeszcze w czasach popularności Zenita i slajdów firmy ORWO. Obraz fotograficzny jest dla niego środkiem przekazu pozawzrokowego. Jego działania w fotografii przedstawiają poniższe cytatay: „Prawdziwa fotografia nie musi być wyjaśniana, ani nie może być zawarta w słowach”- Ansel Adams oraz „Kiedy fotografuję, to otwartym okiem patrzę na świat, a zamkniętym spoglądam w głąb siebie” – Henri Cartier-Bresson.
Bierze udział w wystawach zbiorowych i pokonkursowych, ma również na swoim koncie dwie wystawy indywidualne: „Przejścia miejskie” w MDK Fort 49 oraz „Góra Krzyży – Święta Góra Grabarka”. Może poszczycić się srebrnym medalem Fotoklubu RP na Międzynarodowym Salonie „Martwa Natura w Fotografii” – Częstochowa 2015 r. , FRP Srebrny Medal XI Międzynarodowego Salonu Fotograficznego „Tylko jedno zdjęcie”.