Skórski Janusz

(ur. 1966, Kraków)
Z wykształcenia elektronik, eksperymenty z fotografią rozpoczął już w szkole podstawowej. W latach 1986-88 pracując w reporterskich ekipach filmowych w Telewizji Kraków doskonalił swój warsztat. Od 1990 roku pracuje w laboratoriach fotograficznych współpracując jednocześnie z wieloma czasopismami. W 2005 roku został wiceprezesem Krakowskiego Klubu Fotograficznego, w którym działa nieprzerwanie od trzynastu lat.
Jego ulubione tematy to pejzaż, malowanie światłem czy misteria. Ma na swym koncie 9 wystaw indywidualnych, wielokrotnie prezentowanych w kraju i za granicą, m.in. we Włoszech, Niemczech i Danii. Brał dział w wielu krajowych i zagranicznych konkursach fotograficznych i wystawach zbiorowych w Polsce, Danii, Francji, Niemczech, Słowacji i Białorusi gdzie wielokrotnie był nagradzany i wyróżniany.
Wystawy indywidualne:
Romeo i Julia ’92 (1992) – fotografie z głośnego spektaklu „Romeo i Julia” w wykonaniu skinów i punków w Teatrze Ludowym w Nowej Hucie
Misteria Kalwaryjskie (1995) – zdjęcia z Misteriów Pasyjnych w Kalwarii Zebrzydowskiej, która do dziś, co roku jest prezentowana w różnych miejscach w Polsce
Uwaga! Auto (1998) – zdjęcia z krakowskiej edycji rajdu starych samochodów
PraKraNor (2005) – przedstawia malowniczą Pragę, Kraków i Norymbergę
Kalwaria (2006) – zdjęcia z Misteriów Pasyjnych w Kalwarii Zebrzydowskiej, Kalwarii
Pacławskiej i Górce Klasztornej
Patrzę na Kraków… (2007) – nastrojowe zdjęcia „nie-spiesznego” Krakowa
Krym (2009)
Lwów, Grodno, Wilno (2009)
Nad Niemnem – Grodno i okolice(2009)
www.skorski.pl
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.