Radziszewska Barbara

Fotografuję, bo… lubię, bo szukam światła, bo potrzebuję nieustannego zachwytu nad pięknem tego świata oraz – wewnętrznego skupienia się na „tu i teraz”. Moim ulubionym mottem fotograficznym jest: „Fotografia nie jest związana z patrzeniem, lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym, na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić, aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia, cokolwiek odczuwali.” (Don McCullin). Dlatego właśnie fotografuję wszystko co mnie przyciąga, porusza, zaciekawia i zatrzymuje. Są to migawki z wielu miejsc, tych bliskich, „zza rogu” na krakowskim Kazimierzu, plenery tatrzańskie, fotografie oddające urok niezwykłej w swoim klimacie Lanckorony, a także – z miejsc odległych: z malowniczej Toskanii, ukochanej Chorwacji, gorącej Grecji, fascynującej Hiszpanii czy wielokulturowego Izraela. Lubię też fotografować Kraków we mgle, deszczu, śnieżycy.
Fascynacja światłem zaowocowała cyklem dwóch wystaw indywidualnych pod wspólnym tytułem „W poszukiwaniu światła” (rok 2012 i 2013). Kolejna wystawa pokazywała „Kraków mój powszedni” (rok 2013). Bardzo cenię sobie udział w corocznej zbiorowej wystawie „Fotografie 2013” Krakowskiego Klubu Fotograficznego, którego członkowstwo uzyskałam w roku 2013. Kolejnymi wystawami zbiorowymi były w roku 2015: „Człowiek” (NCK) oraz „Jarosław w obiektywie Krakowskiego Klubu Fotograficznego” w Jarosławiu.
Aparat fotograficzny jest moim przyjacielem, towarzyszy mi codziennie w drodze do pracy oraz w podróżach, które są radością i realizacją marzeń.
Sercem związana jestem z rodzinnym Zakopanem, od czterdziestu lat - mieszkanką Krakowa, z wykształcenia - dendrologiem, zawodowo – urzędnikiem samorządu krakowskiego.

radziszewskabb(at)gmail.com