Libront Mieczysław

Z wykształcenia inżynier metalurg, z zamiłowania fotograf. Od 1960 r. fotografuje i czynnie działa w różnych organizacjach fotograficznych: Licealne Kółko Fotograficzne, Młodzieżowa Agencja Fotograficzna, Klub Fotografików Amatorów (zastępca przewodniczącego zarządu), Krakowski Klub Fotograficzny (przewodniczący zarządu).

Instruktor fotografii z nadania Wydziału Kultury i Sztuki Miasta Krakowa, prowadził kursy fotografii i zajęcia pozalekcyjne w szkołach średnich w Nowej Hucie.

Brał udział w wielu wystawach fotografii w kraju i za granicą; wystawy indywidualne, prace w centralnej fototece PFSF, fotografie w książce R. Kreysera pt. „Zaczynam fotografować”, bogate prywatne archiwum negatywów, przeźroczy i fotografii. Autor opracowania, dla celów szkoleniowych, pt. „Fotografia – Materiały – Technika – Kompozycja”. Współautor i kontynuator opracowania „Historia Krakowskiego Klubu Fotograficznego” od  1955 r. Autor i wydawca informatora klubowego.

Od 1982 r. czynnie uczestniczy i współorganizuje działalność organizacji fotograficznych w Nowej Hucie, prowadzi zajęcia praktyczne i kursy fotografii, organizuje czwartkowe spotkania klubowe, plenery fotograficzne, konkursy fotograficzne, dyskusje tematyczne i oceny fotografii.

Wyróżnienia:
1. Medal 150-lecia Fotografii – 1989 r.

2. Brązowa Odznaka Polskiej Federacji Stowarzyszeń Fotograficznych – 1986 r.

3. Srebrna Odznaka Polskiej Federacji Stowarzyszeń Fotograficznych – 1993 r.

4. Złota Odznaka Fotografa Krajoznawcy Zarządu Głównego PTTK – 1999 r.

Przewodniczący Zarządu Krakowskiego Klubu Fotograficznego od 1997 r. Członek Rzeczywisty Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej z tytułem Artysta Fotograf RP.