Dec Zdzisław

Pierwszy aparat fotograficzny Smena 8M dostał na pamiątkę I Komunii Świętej. Podróżnik i fotograf z zamiłowania. Zafascynowany kulturą Wschodu od lat wraz z żoną odwiedza kraje byłego Związku Radzieckiego, Azji i kultury Islamu.
Brał udział w plenerach i warsztatach fotograficznych organizowanych przez Śródmiejski Ośrodek Kultury, Dworek Białoprądnicki oraz Krakowskie Towarzystwo Fotograficzne. Zdobywca I-ej Nagrody Publiczności na XXX Otwartym Plenerze Fotograficznym w Mostkach (2005) za fotoreportaż z podróży na Syberię oraz wielu wyróżnień w ogólnopolskich konkursach fotograficznych.
Wystawy autorskie (wspólnie z żoną) to: „Wot żizn’ takaja” – Śródmiejski Ośrodek Kultury, Kraków 2004, „Białoruś – kontrasty” – Dworek Białoprądnicki, Kraków 2005, „W świetle polarnego dnia” – Dworek Białoprądnicki, Kraków 2006, „Chiny w 5-ciu smakach” – Tajemniczy Ogród, Kraków 2008, „Harmonia i Chaos” – Polish Open University, Kraków 2008. Prezentował swoje prace również na licznych wystawach zbiorowych i pokonkursowych.