Dec Laura

Pierwsze świadome zdjęcia zaczęła robić podczas podróży do Maroka w 2001 roku. Podróżnik i fotograf z zamiłowania. Zafascynowana kulturą Wschodu od lat wraz z mężem odwiedza kraje byłego Związku Radzieckiego, Azji i kultury Islamu.
Brała udział w plenerach i warsztatach fotograficznych organizowanych przez Śródmiejski Ośrodek Kultury, Dworek Białoprądnicki oraz Krakowskie Towarzystwo Fotograficzne. Zdobywczyni głównej nagrody – Bursztynowej Róży w Ogólnopolskim Konkursie „Ilustracja fotograficzna” w 2006 roku, nominacji w kategorii „piękno” w Wielkim Konkursie Fotograficznym National Geographic w 2005 roku, II-ej Nagrody Publiczności na XXX Otwartym Plenerze Fotograficznym w Mostkach (2005) za fotoreportaż z podróży na Syberię, II-ej nagrody w Międzynarodowym Konkursie Fotografii Kolejowej Szczecin 2005 „Człowiek i kolej”, III-ej nagrody w konkursie „Wąchock w fotografii – pół żartem i serio” 2005 oraz wielu wyróżnień w ogólnopolskich konkursach fotograficznych.
Wystawy autorskie (wspólnie z mężem) to: „Wot żizn’ takaja” – Śródmiejski Ośrodek Kultury, Kraków 2004, „Białoruś – kontrasty” – Dworek Białoprądnicki, Kraków 2005, „W świetle polarnego dnia” – Dworek Białoprądnicki, Kraków 2006, „Chiny w 5-ciu smakach” – Tajemniczy Ogród, Kraków 2008, „Harmonia i Chaos” – Polish Open University, Kraków 2008. Prezentowała swoje prace również na licznych wystawach zbiorowych i pokonkursowych.