Cabała Ryszard

Absolwent Technikum Elektronicznego i Politechniki Łódzkiej. Zainteresowałem się fotografią już w szkole podstawowej i z małymi przerwami zajmuję się do dzisiaj. W 2004 roku zainteresowanie przerodziło się w pasje i hobby. Wówczas zdecydowałem się na uzupełnienie wiedzy z zakresu fotografii sztuki w College for Creative Studies w Detroit, USA. Interesuje mnie fotografia krajobrazu, architektury, pojedynczego człowieka i ulicznego tłumu. W coraz większym stopniu moje zdjęcia nawiązują do malarstwa i sztuki. Również wraz z poszerzaniem moich horyzontów zwiększam udział technik graficznych do tworzenia końcowego dzieła. Fascynują mnie zdjęcia wykonane w podczerwieni. Fotografia to dla mnie źródło niewyczerpanej inspiracji pozwalającej każdego dnia uczyć się i odkrywać jej nowe aspekty, daje mi dużo satysfakcji, pozwala zapomnieć o troskach życia codziennego. Pasja ta zaowocowała wystawieniem kilku moich prac na Wystawie Sztuki im. Ryszarda Kubińskiego w Galerii Sztuki Orchard Lake w 2005 r. W latach 2008-2009 brałem udział w plenerach i warsztatach fotograficznych organizowanych w Dworku Białoprądnickim. Brałem udział w konkursie Palm Lipnickich w 2011 r, moje zdjęcie zajęło 2 miejsce. Moje port folio zostało wybrane podczas Festiwalu „Warsztaty Sztuki Fotografii” w Klubie Pauza w Krakowie w 2012 r. Wystawy indywidualne: 1. Klub Polonii w Wyandotte, Michigan w 2006 r. Wystawa : „ Four Seasons”. 2. Biblioteka Publiczna w Zielonkach w 2010 r. Wystawa pod tytułem: „ Z Florydy do Zielonek w Podczerwieni i Kolorze.